Košík je prázdný.

po loňské diskusi o přemístění do Nevady zůstanou v Arizoně

02.08.2019 0
Není žádným tajemstvím, že Arizona Diamondbacks hledají nový ballpark. Tým zavolal Chase Field domů od své úvodní sezóny v roce 1998, a pro lepší nebo horší, 20 let je zhruba životností MLB stadionu v těchto dnech.
 
Jak tým pokračuje v úsilí o nový ballpark v Arizoně, D-Backs minulý rok diskutovali o možnosti přemístění na předměstí Las Vegas v Southern Nevada, hlásí Blake Apgar z časopisu Las Vegas Journal-Review. Konkrétně se tým setkal mimo jiné se zástupci společnosti Henderson v Nevadě, kteří předvedli prezentaci s plánem pro ballpark.
 
Navrhovaný Ballpark s 32 000 místy by byl veřejně vlastněn a osvobozen od daně z nemovitostí, přičemž náklady na výstavbu by se odhadovaly na 1 miliardu dolarů. Zařízení by bylo umístěno poblíž plánovaného vývoje, který bude zahrnovat budoucí sídlo lupičů NFL, kteří se stěhují do Las Vegas v roce 2020.
 
Průzkum - nebo dokonce hrozící - relokace je běžnou taktikou profesionálních sportovních týmů hledajících nové veřejně financované stadiony ve svém rodném městě. Hendersonští úředníci zní velmi dychtivě, když přivedou Major League Baseball do Nevady, a D-Backs pravděpodobně byli rádi, že je vyslechli.
 
V květnu 2018 uzavřeli D-Backs dohodu s Maricopa County, která je opravňuje k veškerým příjmům generovaným v Chase Field. Výměnou převzali odpovědnost za provoz a údržbu stadionu. Pronájem týmu trvá do roku 2027, ačkoli dohoda z května 2018 jim umožňuje odejít již v roce 2022.
 
Apgar říká, že představitelé Hendersonu dosud nedostali „oficiální slovo“ od D-Backs, pokud jde o jejich úmysly usilovat o přemístění do Nevady. Obě strany byly v kontaktu teprve nedávno v únoru.
 
Oakland Athletics a Tampa Bay Rays, další dva týmy MLB s problémy s míčovým parkem, by mohly být kandidáty, kteří se v budoucnu přestěhují do Hendersonu, i když to je jen moje spekulace.
 
Henderson je přibližně 16 km jihovýchodně od Las Vegas a je považován za součást metropolitní oblasti Las Vegas.