Košík je prázdný.

Malý odpočinek jde dlouhou cestou, jak rozšířit velikost Clayton

20.06.2019 0
Bylo to před pěti lety v úterý, kdy velikost Claytona Kershawa dosáhla svého vrcholu. V noci točil devět mistrovských, ne-hitových směn proti Colorado Rockies. Patnáct těstíček vybuchlo a jen jeden z nich dosáhl základny, na chybě Hanley Ramirez, která zabránila dokonalé hře. Na konci sezóny, Kershaw zachytil jeho třetí Cy Young cenu za čtyři roky a stal se druhým džbánem v téměř tři desetiletí vyhrát MVP. Byl v té silné hlavě, která se občas cítila, jako by mohla trvat věčně.
 
"Zdá se, že to není tak dávno, ale když přemýšlíte o všech těch letech, zdá se, že je to dávno," řekl Kershaw. "Vaše kariéra jde rychle. Je to mrknutí oka. Jste bývalý hráč baseballu déle, než jste hráč baseballu."
 
Kershaw se ještě blíží ke konci, ale už není dost daleko na to, aby ho ignoroval. Jeho nejnedávnější start připomínal naprostou většinu jeho výletů v této sezóně - bojoval přes nešikovný povel, vyrazil z problémů a nakonec vedl svůj Los Angeles Dodgers k vítězství.
 
Ten se skládal ze sedmi bezsrstých směn, na dvou procházkách a třech hitech, v 9-0 vítězství nad San Francisco Giants, což byl floundering tým, který vstoupil s druhým nejnižším průměrem odpalování ve sportu. Kershaw zlepšil svůj rekord na 7-1, snížil svůj ERA na 2,85 a zahrál svou jedenáctou kvalitu startu v 12 sezonách v této sezoně. Manažer podvodníků Dave Roberts připsal Kershawovu schopnost minimalizovat škody a jeho "neúnavnou přípravu" pro jeho trvalý úspěch prostřednictvím zmenšených věcí.
 
Dodgers byli více aktivní v uplynulých letech o dávání Kershaw další den nebo dva pryč mezi starty. Úterý označil jen potřetí, když si vzal kopec na pravidelném odpočinku, který se skládá ze čtyř dnů mezi tím. Od začátku roku 2018, Kershaw učinil 14 pravidelných sezón začíná na extra odpočinek, než on má na pravidelném odpočinku, odpověď Dodgers 'na rostoucí trend NBA "řízení zátěže."
 
"Už jen mentální věc, kdy je každý den za den užitečný den navíc, je užitečná," řekl Kershaw, který si před sezónou 31 let v roce 2019 postavil více než 2000 směn. "Nemyslím si, že by s tím někdo mohl argumentovat. Ať už to opravdu pomáhá vašemu výkonu, který opravdu ví.
 
Není to jen Kershaw. Dodgers, kteří brzy nasadí šestý startér, aby bojovali o 18 zápasů za 18 dní, měli 42 svých startů, přišli s extra denem odpočinku, pátým nejvíce ve velkých společnostech. Čtyři týmy před nimi - San Diego Padres, Miami Marlins, Milwaukee Brewers a Giants - mají rotace, které jsou buď mnohem mladší nebo ne tak účinné nebo obojí.
 
Roberts nazval další odpočinek „přínosem“ Kershawovi a celému personálu. Kershaw, jak rutinně orientovaný jako kdokoliv jiný, to přehlušoval.
 
"Mám rád pitching na pravidelném odpočinku, miluju, že jsem v této rutině, a další dny jsou skvělé jednou za čas, aby vám daly ránu," řekl. "Nemám rád, když to dělám znovu a znovu. Prostě se to stává novou normou, a tak se pravidelný odpočinek někdy cítí kratší. Takže se mi to moc nelíbí. Ale to by nemělo být příliš důležité. Moje rutina to neznamená." nemění se příliš mnoho, jen s tím dnem navíc. "
 
Kershawova rychlá rychlost (90,5 mph přichází) je na čtvrtém ročníku dolů a jeho spoléhání se na lámání míčků (58,1 procenta) je již čtvrtý rok. Blíží se k vysoké kariéře v domácím běhu, ale nevyhýbá se kontaktu - o čemž svědčí míra chůze 1,6 - a stále ještě efektivně nahrává.
 
Kershaw měl ve druhém směně dva s jedním, pak oklamal Brandona Crawforda jezdcem a dostal Stevena Duggara, aby vyskočil. S druhým mužem na druhém a třetím ve třetím, dostal Tylera Austina na zem. S prvním mužem a jedním z nich v šestém sledoval, jak Cody Bellinger dohonil ohradu proti plotu, pak si vyzvedl Donovana Solana - jeho 63. kariérního výběru, o 26 více než kterýkoli aktivní hráč.
 
Dodgers měl dva a jeden ve spodní polovině této směny, jejich vedení jen na tři, ale Roberts nechal Kershawa zasáhnout, i když už hodil 83 hřišť. První sedm těstíček odešel do sedmičky. A poté, co Kevin Pillar dosáhl druhé základny na lince, která plávala nad hlavou Alexa Verduga, Kershaw se vrátil, aby vystřelil Crawforda na jiném jezdci, jeho 100. a posledním hřišti.
 
"On jen tak trochu převyšuje ostatní týmy, jaksi to rozdrtí," řekl Dodgers Catcher Austin Barnes. "Měl sedm směnných směn, a já si nemyslím, že by to dnes měl tak veliký."
 
Na oslavu výročí Kershawova ne-hittera, dodgers dodal pamětní bobblehead a pozval jeho dvě malé děti, aby vyhodili slavnostní první hřiště. Jediný syn Kershawa, Charley, se ještě nenarodil, když jeho otec dokončil nejpůsobivější začátek své proslulé kariéry. V jednom okamžiku, s jednou broučkou a druhou miniaturní rukavicí, Charley zvedl obě ruce a napodobil Kershawovu oslavu podpisu.