Košík je prázdný.

Baltimore Orioles: Manny Machado míří do San Diega

22.02.2019 0
Poté, co strávil osm let v organizaci Baltimore Orioles a několik měsíců v Los Angeles, bývalý superstar O Manny Machado míří do San Diega na rekordní smlouvu
 
Po dlouhé, těžké přestávce, během níž největší volné agenty MLB zůstaly nepodepsané do jarního tréninku, se včera v médiích objevily zprávy, které zahrnovaly třetího basemana Baltimore Orioles Manny Machado.
 
Jak poprvé oznámil ESPN Jeff Passan, Machado podepsal rekordní smlouvu se San Diego Padres na 10 let v hodnotě 300 milionů dolarů.
 
Zatímco 13-leté prodloužení ve výši 325 milionů dolarů s Miami Marlins zůstává nejvyšší hodnotou dolaru v historii MLB, Machado's 10 / $ 300 se stává největší smlouvou, kterou někdy podepsal MLB free agent.
 
Během svého času s Baltimore Orioles byl Machado jedním z nejpolárnějších hráčů v baseballu. Byl milován a oceňován ve městě Baltimore a byl pohrdán většinou zbývajících fanoušků MLB kvůli jeho vnímané pracovní etice a jeho agresivním výbuchům na poli.
 
Machado není žádný zloděj, pokud jde o drama na diamantu. Měl hovězí maso s mnoha hráči v MLB, nejvíce pozoruhodně (v mé mysli) s Dustinem Pedroiem z Boston Red Sox.
 
Machadovy obraty pokračovaly poté, co byl v roce 2018 obchodován s Los Angeles Dodgersem, a to v termínu v roce 2018, což vyvolalo problémy v NLCS poté, co proběhlo v prvním pavilonu piva Ježíše Aguilara. Bylo to zjevně účelné a z frustrace, ale Manny bude Manny.
 
Bez ohledu na to, že jeho hloupost na hřišti může být bubnová a co si lidé myslí o svém postoji a pracovní etice, nedá se popřít, že Machado je talent superhvězdy a je jedním z nejlepších hráčů fanoušků Oriolesových privilegií sledovat poslední dvě dekády.
 
Jeho čísla hovoří samy za sebe. Machado je čtyřhvězdičková All-Star se dvěma americkými ligovými zlatými rukavicovými oceněními a dvěma vrcholy pět AL MVP.
 
Je to kariéra .282 / .335 / .487 hitter pocházející ze čtyř ročních 30 a více homerových sezón a za tři z posledních čtyř let činí nejméně 6 fWAR. Jeho obrana klesla poté, co se v loňském roce vrátila na krátkou zastávku, ačkoli to není zcela neočekávané poté, co strávil větší část předchozích šesti let především jako třetí baseman.
 
Bude pravděpodobně i tretí baseman v San Diegu, jelikož Padres má dva velmi talentované mladé hráčky v Luis Urias (21 let) a Fernando Tatis Jr. (20) druhé-base a shortstop role.
 
Zatímco Machado se připojuje k týmu Padres, který v loňském roce vyhrál jen 66 zápasů, zemědělský systém v San Diegu je jedním z nejlepších v baseballu a jejich okno boje by se mělo otevřít v blízké budoucnosti. Tím, že podepíší Machado, Padresové dělají jen laskavost tím, že otevírají toto okno o něco dříve, než se dalo očekávat.
 
Je další krok pro Padres, aby sledoval superstránku Bryce Harper nebo džbán Dallas Keuchel? Po podpisu Machado budou padresi stále pod hranicí 2019 konkurenčního zůstatku, což je dostatek prostoru pro další velké volné agenty.